top of page

FUNIMROZ 11 km

Parkur uzunluğu: 11 km
Yükseklik kazanımı:  160 m
Maksimum yükseklik:  77 m
Kontrol nokta sayısı: 1
Parkur zaman limiti: 1,5 saat
 
​Başlangıç seviyesinde trail koşu ve büyük çoğunluğu düz asfalt yolda Ada' yı turlayarak eğlenceden de nasibini almak isteyen hızlı koşucular için önerilir. 

MALZEME SEÇİMİ

Özellikle uzun mesafe koşularda, antrenman kadar performansı etkileyen önemli bir unsur da malzeme seçimi ve bunların kullanımı ve bakımını yapmayı bilmektir. Yaş, antrenman seviyesi ve koşulacak parkura özgü malzemelerin seçimi, performans üzerinde ciddi etki eder. Doğru malzemeler, konforlu bir yarış ortamı sağlarken, zorlu doğa koşullarında sağlıklı bir şekilde parkuru tamamlamanıza da olanak sağlayacaktır. Ekstreme sporlarda can güvenliği, yarışmanın ön koşuludur. Gerekli durumlarda yardım gelene kadar arazide kendinize bakabilir durumda olmalısınız. 11km parkurunda zorunlu malzeme yoktur. Hava durumu takip edilerek, buna uygun malzemeler ile parkura girmek yeterlidir. Yağış miktarına göre kısmi su geçişleri olabilir. 

PARKUR

11 km parkuru çoğunlukla asfalt üzerinde ve sosyal yaşam merkezlerinden de geçecektir. Parkurun son kısmı trail deneyimi yaşamanızı sağlaması için tarihi Kaleköy içerisinden geçmektedir. Parkur dönüş noktası üzerinde 1 adet su noktası bulunmaktadır.

KATILIMCI LİSTESİ

bottom of page